• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україна в "Мінську" знову вимагала від Кремля припинити вогонь

Українська делегація під час засідання Тристоронньої контактної групи ініціювала обговорення комплексу додаткових заходів щодо вдосконалення механізму дотримання режиму припинення вогню

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби української делегації в ТКГ за підсумками спільного засідання на рівні глав делегацій, передає "ДС".

"Сторони погодилися, що продовження обговорення має відбуватися в Підгрупі з безпеки, тому українська сторона ініціювала її позачергове засідання. Основна мета такого комплексу заходів — вдосконалення доказової бази фіксації порушень режиму припинення вогню, що неможливо досягти без додаткового допуску СММ ОБСЄ на підконтрольні території", — йдеться в повідомленні.

Крім того, делегація України продовжує зосереджувати зусилля на збереженні режиму припинення вогню, звільнення утримуваних осіб, розблокування Росією роботи КПВВ, а також на забезпеченні доступу на окуповані території України представників гуманітарних організацій, СММ ОБСЄ та МАГАТЕ.

"Вважаємо критично важливим повернутися до повного дотримання режиму припинення вогню та посилити ефективний контроль за його виконанням. Просування з будь-яких інших питань: політичних, гуманітарних, економічних, подальше узгодження кроків сторін є проблемним, якщо не виконана головна, базова умова — досягнуто повне і всеосяжне припинення вогню", — підкреслюється в заяві.

Глава української делегації Леонід Кравчук заявив про готовність України працювати для досягнення миру.

"Українська делегація та ОБСЄ, відповідно до свого мандату, готові працювати 24/7 для того, щоб якнайшвидше досягнути миру. Проте жодні спроби тиску на Україну не матимуть успіху, Українська делегація захищатиме наші національні інтереси за будь-яких умов", — підкреслив Кравчук.

Наступне чергове засідання Тристоронньої контактної групи заплановано на 28 квітня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua