• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна в ОБСЄ порівняла Росію з СРСР перед фінською війною

Антиукраїнська істерія в Росії та скупчення військ на кордоні з Україною нагадує сценарій Майнільської провокації СРСР як формальний привід для початку радянсько-фінської війни 1939 року

Реклама на dsnews.ua

На цьому наголосив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Триваюче небажання Росії продовжувати дипломатичний і політичний діалог викликає занепокоєння щодо справжніх намірів її військової діяльності у прикордонних районах. Різке збільшення кількості порушень режиму припинення вогню на лінії зіткнення викликає особливе занепокоєння в української сторони та наших міжнародних партнерів", — заявив дипломат.

Він зазначив, що загальна чисельність збройних сил РФ на українському напрямку перевищує 93 тис. військовослужбовців. При цьому російське командування продовжує нарощувати бойову готовність двох армійських корпусів на тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей, чисельність яких становить 35,5 тис. осіб під командуванням російських генералів та офіцерів.

"Водночас ми спостерігаємо сплеск російської дезінформації та нову хвилю хибних звинувачень на адресу України у нібито підготовці військової провокації в напрямку Донбасу чи Криму", — зазначив Цимбалюк.

Він додав, що з російського боку вже навіть були абсурдні загрози. На цьому фоні український дипломат зазначив заяву секретаря Радбезу РФ Миколи Патрушева про те, "в Україні може спалахнути будь-якої миті".

"Символічно, що російське керівництво висуває ці безглузді звинувачення на адресу України напередодні річниці "Майнільської провокації". 26 листопада 1939 року біля радянського села Майніла було вбито кілька радянських прикордонників. Радянський Союз влаштував цю "операцію під чужим прапором" як привід, щоб "легітимізувати" початок так званої Зимової війни. Добре відомий сценарій повертається до вжитку", — заявив глава української місії в ОБСЄ.

У світлі останніх подій дипломат поінформував присутні делегації країн-учасниць про заяву глави МЗС Дмитра Кулеби про те, що Україна не планує наступальної військової операції на Донбасі і залишається відданою політико-дипломатичному вирішенню конфлікту.

Нагадаємо, 21 листопада керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військових біля кордонів і готується атакувати Україну до кінця січня-початку лютого 2022 року.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що у разі повномасштабного вторгнення Російської Федерації українська сторона захищатиметься всіма наявними коштами.

Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев заявив, що ситуація в Україні у будь-який момент може "спалахнути", оскільки нібито протекторат Заходу довів українців до злиднів та безправ'я.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua