• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Україна в ОБСЄ запропонувала нове перемир'я та обмін полоненими

Україна ініціювала 10 кроків для розблокування переговорів на Донбасі, серед яких перемир'я та обмін утримуваними особами

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на засіданні Постійної ради ОБСЄ постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"На тлі наближення зими, закриття лінії розмежування, продовження порушення режиму припинення вогню та розрив зв’язків з Україною створюють додаткові проблеми для мирного населення на окупованих територіях. Однак шанс покращити ситуацію ще є. Майбутні різдвяні свята – найкращий час для руху вперед, якщо тільки його знову не буде заблоковано політичним порядком денним або вимогою про так званий "прямий діалог", — заявив Цимбалюк.

За його словами, українська сторона запропонувала ввести так зване "різдвяне припинення вогню" та закликала Росію розблокувати обмін утримуваними особами, "щоб вони змогли відсвяткувати разом зі своїми сім'ями та близькими людьми".

"Потрібно відновити роботу усіх існуючих КПВВ уздовж лінії зіткнення і відкрити два додаткових пункти пропуску біля Золотого та Щастя, а також доопрацювати план розмінування, адже "люди заслуговують відчувати себе в безпеці на рідній землі", — сказав дипломат.

Крім того, українська сторона пропонує затвердити додаткові ділянки розведення сил та засобів.

Цимбалюк додав, що на основі міжнародного механізму має бути забезпечений безпечний доступ та розподіл гуманітарної допомоги нужденним, Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ має бути забезпечений безперешкодний та безпечний доступ на всій території України, що також сприятиме зниженню напруги на лінії зіткнення. Також потрібно посилити моніторингові можливості СММ, у тому числі шляхом відкриття нових передових патрульних баз та припинення "глушіння" безпілотників.

На його думку, слід підвищити прозорість у прикордонних районах шляхом їхнього постійного моніторингу та верифікації з боку ОБСЄ, як це передбачено пунктом 4 Мінського протоколу.

"Ці кроки можуть вийти з глухого кута та забезпечити таку необхідну прозорість у військовій діяльності. З огляду на це ми закликаємо Росію конструктивно долучитися до обговорення в рамках Тристоронньої контактної групи", — заявив Цимбалюк.

Глава української місії в ОБСЄ закликав російську сторону повернутися до дипломатичного шляху врегулювання розпочатого нею збройного конфлікту як у Мінському, так і Нормандському форматі.

Як повідомляла "ДС", Україна пропонує провести позачергове засідання ТКГ, щоби обговорити питання нового перемир'я на Донбасі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua