• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Україна в ПАРЄ оскаржить повноваження російської делегації

Реклама на dsnews.ua

Українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка прибула до Страсбурга повним складом, планує оскаржити повноваження делегації Росії

Про це заявила голова української делегації, народний депутат фракції "Слуга народу" Марія Мезенцева, інформує "ДС".

За її словами, під час відкриття сесії, коли відбувається формальне затвердження повноважень національних делегацій, українські депутати та парламентарі з Литви, Латвії, Естонії та Грузії планують ініціювати процедуру оскарження повноважень делегації Росії. 

Згідно з регламентом ПАРЄ, причинами для оскарження можуть бути процедурні проблеми або істотні підстави. Такими вважаються порушення статті 5 Статуту Ради Європи, у якій йдеться про те, що кожна країна-член має поважати принцип верховенства права та гарантувати всім своїм громадянам захист їхніх прав та основних свобод, пише "Європейська правда".

Якщо ініціатива здобуде підтримку, далі питання розглядатиме моніторинговий чи регламентний комітет ПАРЄ. У своїй резолюції комітет може рекомендувати асамблеї підтвердити повноваження, не підтвердити їх або підтвердити з обмеженнями.

Раніше українська делегація також ініціювала дебати щодо порушення Росією прав людини у Криму. 

Як повідомлялося, цьогорічна зимова сесія ПАРЄ відбудеться 25-29 січня у "гібридному" форматі. Делегати можуть бути фізично присутні у Страсбурзі або взяти участь у роботі дистанційно. Українська делегація вирішила особисто їхати на сесію. 

Нагадаємо, російську делегацію позбавляли права голосу у квітні 2014 року після анексії Криму. На знак протесту росіяни відмовилися брати участь у сесіях ПАРЄ, а Москва припинила сплачувати свою частку внеску до бюджету Ради Європи. 

У січні 2020 року російській делегації повернули повноваження у повному обсязі.

    Реклама на dsnews.ua