• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Україна від "Омікрону" нікуди не подінеться, — Радуцький

Голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я Михайло Радуцький вважає, що новий штам коронавірусу "Омікрон" обов'язково з'явиться в Україні, і українські лабораторії зможуть його ідентифікувати

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав коментарі журналістам в кулуарах парламенту, передає "ДС".

"Вірус вже є в Європі, і ми живемо в глобальному світі, ми розуміємо, що Україна від нього нікуди не подінеться, на жаль, бо навіть закриття всіх кордонів не приведе до захисту", — заявив Радуцький.

За його словами, світові науковці досі не знають, чи захищають від цього штаму наявні вакцини і яку саме небезпеку він несе. Вже існує попередня думка, що штам не тягне за собою важких ускладнень, проте дуже небезпечний щодо швидкості розповсюдження і враження людей молодшого віку. Але, зауважив він, стосовно цього питання Україна чекає на висновок Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Крім того, Радуцький запевнив, що українські лабораторії здатні виявляти штам "Омікрон", і про це йому сказав особисто міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

На думку нардепа, наразі єдине, що може завадити розповсюдженню "Омікрона" в Україні – це вакцинація.

Як повідомляла "ДС", керівник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейєсус заявив, що загальна заборона на міжнародні пересування не зможе зупинити поширення нового штаму коронавірусу "Омікрон".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua