• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна виконає усі соціальні зобовʼязання до кінця року, — Шмигаль

Реклама на dsnews.ua

Україна завершить рік з виконанням всіх соціальних зобовʼязань, які були передбачені нинішнім бюджетом. А в наступному році передбачено зростання зарплат для медиків, освітян та військовослужбовців

Він нагадав також , що місія Міжнародного валютного фонду почне роботу в Україні наступного тижня.

"Для України — це підтвердження підтримки МВФ в проведенні реформ і позитивний сигнал про виплату чергового траншу. А для наших міжнародних фінансових партнерів і банківського середовища — маркер стабільності", — підкреслив премʼєр.

Крім того, на цьому тижні уряд підписав угоду з ЄБРР на суму 450 млн євро, які будуть спрямовані на розвиток дорожньої інфраструктури. Зокрема, мова йде про капітальний ремонт автодороги М-05 Київ-Одеса та будівництві Північного обходу Львова.

"Реалізація цих проектів не тільки зробить життя людей більш комфортною, але і створить мультиплікативний ефект для зростання економіки України", — вважає Шмигаль.

Він також підкреслив, що в прийнятому держбюджеті на 2021 рік основне збільшення витрат передбачено на медицину (+47 млрд грн) і освіта (+23 млрд грн). Також закладено суттєве збільшення фінансування безпеки і оборони (+21 млрд грн) та соціальної допомоги (+19 млрд грн).

"Важливо, що ставки ПДВ, ПДФО, ЄСВ, податку на прибуток підприємств залишаються без змін. Водночас в держбюджеті передбачено зростання зарплат для медиків, працівників освіти, військовослужбовців", — підкреслив премʼєр.

Він заявив, що бюджет збалансований з точки зору доходів-витрат і реалістичний до виконання.

Нагадаємо, нещодавно премʼєр-міністр Шмигаль заявив, що Україна очікує нового траншу від МВФ вже на початку 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua