• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Україна вийшла з декількох договорів СНД

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів схвалив постанову "Про вихід з деяких міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав". Йдеться про угоди в сфері енергетики

Про це йдеться в повідомленні Міністерства енергетики, передає "ДС".

Зокрема, Україна виходить з наступних документів:

- Гірнича хартія держав — учасниць Співдружності Незалежних Держав, вчинена 27 березня 1997 року в Москві.

- Угода про координацію міждержавних відносин держав — учасниць СНД в галузі використання атомної енергії в мирних цілях, вчинена 31 травня 2013 року в Мінську. 

- Угода про координацію міждержавних відносин в галузі електроенергетики Співдружності Незалежних Держав, вчинена 14 лютого 1992 року в Мінську. 

-Угода про основні принципи співробітництва в галузі мирного використання атомної енергії, вчинена 26 червня 1992 року в Мінську.

- Протокол про внесення змін до Угоди про основні принципи співробітництва в галузі мирного використання атомної енергії від 26 червня 1992 року, вчинений 31 травня 2013 року у Мінську.

За результатами аналізу виявлено, що вищезгадані угоди з СНД не відповідають сучасному стану міжнародних відносин в енергетичній сфері і втратили своє практичне значення.

Слід зазначити, що незважаючи на політичну складову діяльності СНД, починаючи з березня 2014 року Міністерство енергетики не бере участі в засіданнях Електроенергетичної Ради СНД і інших заходах в рамках цієї організації. Співпраця в атомній енергетиці і електроенергетиці в рамках СНД також не проводиться.

Як повідомляла "ДС", 23 листопада президент Володимир Зеленський підписав указ про вихід України з Договору про узгоджену монопольну політику між державами — членами СНД.

    Реклама на dsnews.ua