• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Україна вщент розбила спроби Росії вивести "керченську справу" з Гаазького трибуналу, — Кулеба

Росія намагалась оспорити юрисдикцію Міжнародного арбітражного трибуналу в Гаазі у справі про захоплення українських моряків у Керченській протоці в 2018 році, заявляючи, що справа стосується "військової діяльності". Втім, українські дипломати вщент розбили нісенітницю російської сторони

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає "ДС".

25 листопада 2018 року три українські кораблі були силою зупинені російською береговою охороною в міжнародних водах неподалік від анексованого Криму при спробі пройти через Керченську протоку з Чорного моря в Азовське.

Українських військовослужбовців і співробітників Служби безпеки України, які перебували на кораблях, звинуватили в незаконному перетині кордону та утримували під вартою дев'ять місяців.

Позовну заяву у зв'язку з даним інцидентом Україна подала 1 квітня 2019 року. Вона вимагала визнати, що РФ порушила Конвенцію ООН з морського права 1982 року. У серпні 2020 Росія подала попередні заперечення, поставивши під сумнів юрисдикцію арбітражу. Слухання в Гаазі щодо цих попередніх заперечень проходили з 11 до 16 жовтня.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що під час слухань Російська Федерація намагалася довести, що інцидент в Керченській протоці стосувався "військової діяльності" – а отже не підлягає юрисдикції трибуналу у Гаазі.

За словами міністра, Російська Федерація виступила ініціатором слухань, аби спробувати довести, що інцидент в Керченській протоці був наслідком "військової діяльності", у зв’язку з чим суд не має права розглядати його.

"Слухання скликали росіяни, намагаючись піддати сумніву юрисдикцію трибуналу у справі. Російська сторона представляла свої маніпулятивні доводи, намагаючись ввести суд в оману та зірвати розгляд справи. По суті, вони намагалися довести, що інцидент 25 листопада 2018 року стосувався "військової діяльності", і тому не підпадає під Конвенцію ООН з морського права. Відповідно, на їхню думку, суд не має юрисдикції розглядати справу", — пише Кулеба.

Втім, українська сторона та іноземні юристи вщент розгромили абсурдні аргументи Російської Федерації.

"Позицію України захищала професійна юридична команда МЗС. Українські дипломати та фахові іноземні юристи вщент розбили російські нісенітниці", — додав Кулеба.

Повідомляється, що питання юрисдикції Міжнародного арбітражного трибуналу в Гаазі у позові України проти Росії щодо захоплення українських моряків у Керченській протоці в 2018 році вирішиться через кілька місяців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua