• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Україна заборонила двом угорським чиновникам в'їзд через агітацію на Закарпатті

Реклама на dsnews.ua

Україна заборонила в'їзд в країну двом угорським високопосадовцям, які під час візиту до Закарпатської області агітували місцеву угорську громаду голосувати за певну партію на місцевих виборах, що заборонено українським законодавством

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтервʼю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Уже заборонено вʼїзд в Україну двом угорським високопоставленим особам, які під час цієї виборчої кампанії вдавалися до прямої агітації в Закарпатській області. Один із них — це державний секретар канцелярії премʼєр-міністра Угорщини", — сказав Кулеба.

Міністр додав, що також ініційовано введення заборони на вʼїзд в Україну ще кільком угорцям, які активно втручалися у внутрішні справи України під час виборчої кампанії.

"Наші партнери будуть найближчим часом детально поінформовані про факт втручання у вибори з боку Угорщини, і ми вже поінформували про це наглядову місію ОБСЄ", — підкреслив Кулеба.

За словами глави МЗС, в даній ситуації не може бути різних прочитань, і це було конкретне втручання у внутрішні справи України.

"Не треба все зводити виключно до одного повідомлення у Facebook мого колеги (глави МЗС Угорщини — ред.) Петера Сіярто. Йдеться про угорську політику загалом. Наша позиція дуже проста, ми вчора дали оцінку цим діям. Те, як поводилася угорська влада напередодні виборів і в день голосування, є втручанням у внутрішні справи України", — зазначив міністр.

Кулеба заявив, що Україна налаштована на конструктив у відносинах з Угорщиною, однак робитиме жорсткі і чіткі кроки, якщо Будапешт нехтуватиме інтересами та законодавством України.

"Ми готові до конструктивної і відвертої розмови з угорцями, але якщо вони нехтуватимуть нашими інтересами і нашим законодавством, ми робитимемо жорсткі й чіткі кроки. Тому що мій принцип дуже простий: якщо тебе вдарили, треба вдарити у відповідь", — резюмував глава МЗС України.

Нагадаємо, в жовтні мережа ОПОРА зафіксувала незаконну агітацію державного секретаря Угорщини з питань національної політики Яноша Арпада Потапі під час поїздки по Закарпатській області. Існують відеозаписи, де він на зустрічі з угорської громадою відкрито закликав голосувати за "КМКС "Партія угорців України". Згідно із законодавством України, іноземці не мають права брати участь в агітації на виборах.

Крім того, міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сіярто на своїй сторінці в соціальній мережі закликав жителів Закарпатської області віддати свої голоси на місцевих виборах за конкретну партію і кандидата в мери одного з міст регіону.

Пізніше МЗС України заявив, що неодноразово фіксував ознаки політичної агітації державними службовцями Угорщини під час їх візитів до Закарпатської області. У відомстві закликали правоохоронні структури "дати свою оцінку" цим діям.

При цьому в МЗС Угорщини заперечують, що угорські чиновники займаються політичною агітацією під час візитів в Закарпатську область.

У МЗС України запросили посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто для вручення йому ноти протесту через політичну агітацію угорських офіційних осіб в Закарпатській області.

    Реклама на dsnews.ua