• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Україна запропонувала членам ОБСЄ зайнятися "кримським питанням"

Реклама на dsnews.ua

Україна закликала країни-члени ОБСЄ взяти участь у роботі нової Кримської платформи, в тому числі під час Ради міністрів ОБСЄ, яка має пройти в грудні в Тирані (Албанія)

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Дозвольте поінформувати вас, що Україна виступила з пропозицією нового консультаційного та координаційного формату – Кримської платформи – з метою підвищення ефективності міжнародної відповіді на тривалу окупацію Криму", — заявив дипломат.

За його словами, ініціатива спрямована на те, щоб зібрати під її "парасолькою" всі тематичні заходи та ініціативи з кримського питання у межах міжнародних організацій, включаючи ОБСЄ, інші міжнародні урядові та неурядові форуми.

"Ми сподіваємось, що держави-учасниці долучаться до наших зусиль у межах цієї платформи, у тому числі під час майбутньої Ради міністрів у Тирані", — заявив Цимбалюк.

Дипломат вказав на те, що наразі ОБСЄ залучена до врегулювання конфлікту на Донбасі через діяльність СММ та в ТКГ, однак "цього не можна сказати про Крим, у доступі міжнародних моніторингових механізмів до якого російська окупаційна влада продовжує відмовляти".

"Публічні заяви та позиції важливі, щоб держава-агресор знала, що про її дії не забувають і на них чекає адекватна реакція", — наголосив Цимбалюк.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запросив Великобританію взяти участь в новій платформі по деокупації Криму.

    Реклама на dsnews.ua