• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Україна запропонувала ОБСЄ "реанімувати" роботу ТКГ

Реклама на dsnews.ua

Українська делегація в Тристоронній контактній групі запропонувала координаторам надати "План дій" по інтенсифікації переговорів, які були заблоковані Росією

Про це повідомив у своєму Facebook спікер української делегації Олексій Арестович, передає "ДС".

"Українська сторона в особі глави Кравчука під час сьогоднішнього засідання групи, запропонувала координаторам процесу, представити до 4 листопада свій варіант «Плану дій» щодо інтенсифікації процесу мирного врегулювання… Повноважний представник ОБСЄ, посол Пʼєр Морель заявив, що справа полягає в базисі переговорів, якій б дозволив зрушити вперед процес виконання домовленостей, досягнутих на вищому рівні в рамках Нормандського формату", — написав він.

За словами Арестовича, з ініціативи України базисом визнана пропозиція глави делегації нашої країни Леоніда Кравчука створити під егідою ОБСЄ "План дій", що враховує в першу чергу питання безпеки і гуманітарні питання.

"Українська сторона підкреслює, що саме рішення Нормандського формату на вищому рівні є основою для послідовного, поетапного і всебічного врегулювання конфлікту", — написав спікер.

Арестович зазначив, що Росія блокує роботу трьох з чотирьох підгруп в рамках ТКГ з 16 вересня. А наступне засідання Контактної групи заплановано в період з 5 по 10 листопада.

Як повідомляла "ДС", раніше в ОБСЄ констатували, що засідання ТКГ не результативні, оскільки політичні питання стають основними.

    Реклама на dsnews.ua