• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Українці вже купили 800 тисяч підробних сертифікатів про вакцинацію, — дослідження

Громадяни України придбали вже 800 тисяч підробних сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної хвороби

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це під час презентації дослідження "Вакцинація та громадяни. Жовтень" розповів виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, передає "ДС"

"На сьогодні 10% вакцинованих українців купили COVID-сертифікати. Про це свідчить наше дослідження. Якщо виходити з того, що у нас на сьогодні приблизно вісім мільйонів вакцинованих, ми можемо сказати, що, за найоптимістичнішими цифрами, 800 тисяч підроблених сертифікатів є у державі", — сказав Денисенко.

Він додав, що, власне, держава "особливо з цим не воює", незважаючи на прийняття закону, який посилює покарання за такі дії.

"Ми можемо очікувати, що кількість підробних сертифікатів у державі протягом наступних місяців перевалить за один мільйон", — зазначив Вадим Денисенко.

Метою дослідження є оцінка соціально-політичних настроїв населення України. Опитування було проведене з 23 жовтня по 2 листопада 2021 року.

Методологія проведення дослідження: опитування face-to-face по структурованій інтерактивній анкеті на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань "LEMUR".

Дизайн вибірки: генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становить 2400 респондентів. Вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками "області України та м. Київ" і "тип населених пунктів — міські/сільські". За типом побудови вибірка є триступеневою, комбінованою — ймовірнісною на щаблі відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, із квотним скринінгом на щаблі відбору респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Нагадаємо, голова Нацполіції Ігор Клименко раніше заявляв, що поліцейські можуть зупиняти громадян на вулиці для перевірки наявності сертифікату вакцинації чи інших COVID-документів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua