• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Українцям почнуть видавати довідки про протипоказання для COVID-щеплень: Ляшко назвав дату

З 8 листопада українці, які мають протипоказання до щеплення проти коронавірусу, зможуть отримати відповідну довідку і уникнути карантинних обмежень у "червоних" зонах чи під час подорожей Україною

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю "Українській правді", передає "ДС".

"Зараз законодавство передбачає довідку для тих, у кого є протипоказання… ЇЇ будуть видавати з 8 листопада. У нас там є зірочка, де написано, що за обґрунтованих причин людині видається інший документ", — сказав він.

Чи зможуть люди "підтягувати" довідку в додаток "Дія", поки не відомо.

"Щодо "Дії" поки що не скажу. У "Дії" можна буде підтягувати сертифікат про вакцинацію, довідку про перенесену хворобу і ПЛР-тест. Про вакцинацію — вже працює, про ПЛР-тест і перенесену хворобу – на підході", — зазначив очільник МОЗ.

Ляшко також розповів, що на сьогодні є загальні протипоказання (до вакцинації, — "ДС"), які зазначені в наказі, і є протипоказання, які записані в інструкції виробника.

"Але в нас частенько звідкись з’являється ще низка міфічних протипоказань. Найпоширеніший: люди чомусь думають, що перенесений COVID-19 є протипоказанням до вакцинації, і починають відтерміновувати її на 6-8 місяців… А я хочу сказати, що є доказова медицина, і треба її слухати. Немає якихось прописаних норм, коли можна вакцинуватись після перенесеного COVID-19. Тому і використовується загальний підхід. Якщо ви перенесли хворобу, не маєте гострих симптомів, у вас відновився організм, можете одразу йти і робити щеплення. Не треба нічого нікуди відтягувати. Бо за той час, поки ви чекаєте – міфічних 6 чи 9 місяців – шанс померти в 11 разів більший, ніж у вакцинованих. Це показує статистика", — наголосив міністр охорони здоров'я.

Нагадаємо, раніше в МОЗ казали, буцімто відсоток людей, які мають протипоказання до введення вакцини від коронавірусу, дуже малий. "Відсоток таких людей мінімальний — майже одна сота від загальної популяції людей", — казав головний санлікар Ігор Кузін. Однак в Україні неодноразово фіксували випадки смерті після вакцинації від коронавірусу. Зв'язок між щепленням і смертю не доведено, але МОЗ ретельно перевіряє ці факти.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua