• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україні пощастило з Адміністрацією Байдена, — Маркарова

Україні пощастило, що в Адміністрації презіденета США Джо Байдена багато хто добре знає проблеми нашої країни

Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла новопризначений посол України в США Оксана Маркарова в інтервʼю "Лівому берегу", передає "ДС".

"Можу сказати, Україні пощастило з новою адміністрацією у США: багато членів цієї команди – люди, які дуже добре знають нашу державу, і навпаки – Україна їх теж добре знає. Тож ключове – те, що можна приїздити й одразу включитися в роботу, а не витрачати час на пояснення цим людям українського контексту. Водночас ми маємо гарну команду в посольстві та консульствах, яка 24/7 працює над просуванням українських інтересів", — сказала вона.

За її словами, перше завдання, яке поставив для неї президент Зеленський, — більш активне залучення США до всіх можливих форматів як в політичній, так і в оборонній сфері України.

"Ми маємо максимально підняти на новий рівень наші двосторонні відносини. А це означає, що слід робити те саме, що й робили, тільки в рази більше, а також додати нове", — зазначила вона.

При цьому Маркарова переконана, що Україна не є токсичною для США.

"Не думаю, що Україна токсична для Сполучених Штатів чи президента Байдена. Звісно, ми всі дуже україноцентричні, нам здається, що всі у США тільки те й робили, що обговорювали Україну. Але це далеко не так: американцям і без нас було, про що говорити. Звичайно, хотілося б, щоб про Україну в Америці згадували з інших причин. Одначе не думаю, що у нас наявна якась токсичність чи проблеми, які не дозволяють нам продовжити нормальні стосунки на основі, зокрема, й двопартійної підтримки по багатьом напрямам", — сказала Маркарова.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що представники України і США обговорювали можливість першої телефонної розмови Володимира Зеленського і Джозефа Байдена, проте поки невідомо, коли ця бесіда відбудеться.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua