• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

Українська делегація в ТКГ "здивувалася" позиції Фокіна

Реклама на dsnews.ua

Делегація України в Тристоронній контактній групі, в тому числі і її керівник Леонід Кравчук, були "неприємно здивовані" заявою заступника голови делегації Вітольда Фокіна про те, що у нього немає доказів агресії Росії на Донбасі

Про це йдеться в заяві представників української делегації в ТКГ, підпис під яким поставили Леонід Кравчук, перший заступник голови делегації, віцепремʼєр Олексій Резніков, заступник голови делегації, народний депутат від "Слуги народу" Олександр Мережко, передає "ДС" з посиланням на "РБК -Україна".

Учасники української делегації в ТКГ відзначають, що Фокін має право на власну позицію, "якою б дивною вона не здавалась".

"Але ми разом як делегація України у переговорах у ТКГ повинні дотримуватись виключно офіційної позиції нашої держави навіть тоді, коли не беремо участь у переговорах. Тим більше, що у питаннях про тимчасову окупацію Криму та війну на Донбасі дотримуватись офіційної позиції дуже легко, оскільки офіційна позиція України повністю співпадає з правдою про війну", — говориться в документі.

Також наголошується, що війну на територію України "принесла Росія та її громадяни".

"Саме тому, наприклад, переговори за нашою участю відбуваються у тристоронньому форматі — Україна, ОБСЄ як посередник та Росія як держава, яка тимчасово окупувала частину нашої території", — відзначають учасники делегації.

Водночас зазначається, що під час роботи в ТКГ Фокін не озвучив "жодних сумнівних заяв".

"Жодного разу у нашій роботі як української делегації у Тристоронній контактній групі ми не чули сумнівних заяв від пана Фокіна й не бачили жодних неприємних дипломатичних несподіванок. Вважаємо дивним, що пан Фокін, роблячи такі заяви, не врахував, що його сприйматимуть не просто як громадянина, який висловлює свою точку зору, а як члена української делегації, який представляє державу. Тим більше, розмова відбувалась у Верховній Раді України. Очікуємо, що заяви пана Фокіна отримають належну оцінку", — додали члени української делегації в ТКГ.

Як повідомляла "ДС", 29 вересня на засіданні Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Вітольд Фокін заявив, що вимоги Росії про проведення виборів на окупованому Донбасі відповідають Мінським угодами. Фокін також сказав, що не бачив доказів агресії Росії проти України на Донбасі.

Комітет схвалив звернення до президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити Вітольда Фокіна з посади заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі. Нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура заявив, що постанова Комітету є нелегітимною, оскільки не були дотримані всі процедури прийняття.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав Фокіна "мерзотником" і "махровим ідіотом".

Партія "Європейська солідарність" вимагає порушити проти Фокіна кримінальне провадження, оскільки його слова можна кваліфікувати як державну зраду.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Вітольд Фокін має покинути українську делегацію в ТКГ.

    Реклама на dsnews.ua