• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Українські спецслужби знали про підготовку вбивства Шеремета ще при Януковичі, — екс-спецпризначенець

Реклама на dsnews.ua

Українські спецслужби ще в 2012 році були повідомлені про підготовку вбивства журналіста Павла Шеремета. Тоді білоруський журналіст лише збирався переїжджати в Україну

Про це в інтерв’ю "Новой газете" заявив Ігор Макар – білоруський офіцер, який опублікував записи розмов голови КДБ Білорусі про планування вбивства Павла Шеремета та інших людей, передає "ДС".

Ігор Макар – колишній заступник командира бойової групи спецпідрозділу "Алмаз" МВС Білорусі, а нині представник громадянської ініціативи "Білоруський народний трибунал". У "Алмазі" він служив з 1998 по 2004 рік, після чого звільнився. Пізніше встиг виїхати до Європи і попросити політичного притулку.

За його словами, він передав американським дипломатам весь запис, який у нього був, і всю інформацію з прізвищами. На записі тодішній голова КДБ Білорусі Вадим Зайцев і двоє співробітників спецпідрозділу КДБ "Альфа" планували вбивства мінімум чотирьох громадян Білорусі, які перебувають за кордоном, в тому числі і Павла Шеремета.

На питання журналіста, чому українські спецслужби не відреагували на дані про підготовку вбивства Шеремета, Макар відповісти не зміг, але запевнив, що ще у 2012 році інформація була передана Україні, Росії і навіть білоруському МЗС.

"У 2012 році Павло ще тільки збирався переїжджати в Україну. Але я знаю, що інформація була передана і в Російську Федерацію, і в Україну, і навіть в білоруський МЗС. До речі, тоді Вадим Зайцев і був знятий з посади голови КДБ".

За словами колишнього білоруського "алмазівця", Шеремету загрожувала небезпека, оскільки він активно розслідував вибух у мінському метро в 2011 році, і був подразником для диктаторського режиму Білорусі.

Макар також розповів, що отримав запис від своїх анонімних джерел у КДБ Білорусі тоді ж, коли він був зроблений, у 2012 році.

Нагадаємо, тиждень тому був опублікований аудіозапис, який свідчить, що ще в 2012 році глава КДБ Білорусі планував убивство журналіста Павла Шеремета.

    Реклама на dsnews.ua