• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Український "Центр боротьби з фейками" отримав нового керівника

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, створений при Міністерстві культури та інформаційної політики, отримав нового керівника — Ігоря Соловʼя

Ігор Соловей
Ігор Соловей
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив заступник міністра культури Тарас Шевченко, передає "ДС".

Центр очолив журналіст Ігор Соловей. Раніше він працював у виданнях Obozrevatel, LB.ua, "Інтерфакс-Україна", "Укрінформ".

За словами Шевченка, новий керівник приходить до установи, яка вже має налагоджену роботу, сформовану команду, фінансування і започатковані проєкти та плани. Зокрема, у перші пів року вдалося налагодити стратегічні комунікації, що містять розробку контрнаративів Росії, провести масштабні дослідження, на базі яких буде розроблено матрицю стратегічних наративів для включення до щоденної комунікації уряду, а також створити бета-версію онлайн-ресурсу, який викриватиме інформаційні атаки проти України.

Центр також налагодив регулярне інформування про гібридну агресію з боку Росії, додав Шевченко.

"Сподіваюсь, що мій досвід — журналіста, аналітика міжнародних відносин та фахівця з російської дезінформації, та досвід Миколи (Миколи Балабана, який став заступником керівника — ред.) — історика та дослідника гібридних загроз, тільки посилять Центр", — прокоментував Ігор Соловей.

Він додав, що бачить для себе два головні завдання:

  • обʼєднати зусилля держави та "потужного десанту інформаційних волонтерів, які працюють всі ці роки";
  • встановити надійні контакти Центру з комунікаційними командами державних органів — аби побудувати сталі комунікації для протидії дезінформації.

"Головна мета — зробити українське суспільство стійким до дезінформації", — додав Соловей.

Попередня керівниця Любов Цибульська залишається радником з міжнародних комунікацій у Міністерстві культури.

Як писала "ДС", Любов Цибульська, яка раніше працювала керівницею групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіацентру, очолила Центр стратегічних комунікацій у березні 2021 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua