• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україну відділяють від ЄС "світлові роки", – президентка Естонії

Президентка Естонії Керсті Кальюлайд повторила свої слова про те, що попереду в України ще багато років роботи для наближення до членства у ЄС

Реклама на dsnews.ua

Про це вона заявила під час форуму YES-Brainstorming, коментуючи свою нещодавну заяву, що Україні для членства потрібно ще з 20 років роботи, передає "ДС".

"Усі прогнози базуються від попереднього досвіду",- пояснила вона. 

Керсті Кальюлайд нагадала, що для членства в ЄС Україна має спочатку виконати Копенгагенські критерії, проте наразі Київ — "на відстані кількох світлових років" від їхнього виконання.

"На жаль, за 5 років я не побачила наближення України до виконання Копенгагенських критеріїв",- додала вона. 

Керсті Кальюлайд також згадала про проблеми естонських інвесторів в Україні. "Є компанія, яка дійшла до європейського правосуддя, але їй це не допомогло. А нещодавно я дізналася про компанію, яка наближалася до дуже серйозної угоди в України, але до них прийшов адвокат (не буду казати кого він представляв), і заявив, що для прискорення угоди їм треба поділитися частиною своїх акцій",- розповіла вона. 

"Тому коли питають, чому Україна досі не в ЄС, то відповідь, на мій погляд, очевидна",- резюмувала вона.

Разом із тим Керсті Кальюлайд запевняє, що завжди була прихильницею членства у ЄС таких країн, як Україна, Грузія чи Молдова. 

"Багато років я казала вашим олігархам: наближення до ЄС збільшить вартість ваших активів. На жаль, мені не вдалося достукатися до них – тому я користуюся можливістю ще раз повторити це. Можливо, одного дня станеться чудо і вони почують цей меседж – тоді Україна почне наближатися до ЄС",- додала президентка Естонії.

Нагадаємо, нещодавно президентка Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що Україна наразі не готова до вступу в ЄС, а для підготовки до вступу знадобиться ще 20 років роботи.

Також вона заявила, що радить своїм громадянам торгувати з Україною, але не інвестувати туди, бо вони можуть втратити свої інвестиції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua