• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Через порушення "Укравтодор" домовленості з Poly Changda по кільцевій дорозі нас чекає міжнародний скандал, - Наумович

Реклама на dsnews.ua

Витіснення "Укравтодором" китайської компанії Poly Changda з проекту будівництва кільцевої дороги може обернутися для України міжнародним скандалом, адже підписання меморандуму між ними передувала зустріч керівництва Poly Changda з президентом України Володимиром Зеленським

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив правозахисник і блогер Сергій Наумович, передає "ДС".

"Невелика ложка дьогтю, справедливості заради, в прекрасній і позитивній темі будівництва обʼїзної дороги навколо Києва — пише Наумович, коментуючи те, що китайська держкорпорція більше не в представленому Укравтодором проекті. — Це ж не "лижні інструктори", а реальне підприємство, що має проекти по всьому світу".

За його даними, Poly Changda вже виконала первинні роботи, освоївши близько $1 млн. "Іншими словами — прийшов великий державний інвестор з КНР, підрядник, готовий профінансувати і побудувати кільцеву дорогу у Києві на умовах концесії. Була зустріч з Володимиром Зеленським, в результаті якої сторони підписали меморандум.

Після цього китайська компанія привезла команду інженерів, вклала мільйон доларів і зробила первинні роботи. Вивчили місцевість, надали в Укравтодор техніко-економічне обґрунтування. І у відповідь тиша. Якщо вже підписали меморандум за проектом зʼєднання трас Київ-Чоп і Київ-Одеса, було б, напевно, правильним його реалізувати", — написав Наумович.

Він підкреслив, що мова йде про 8 мільярдів євро: "саме стільки готові викласти китайські банки під дану концесію". "Україна отримала шанс привести найбільшу інвестицію в історії… і виходить, що Укравтодор вчора цей шанс, схоже, підвісив у повітрі. Замість цілої окружної (як було видно на фото в прес-релізі від 27.11.2019, придивіться) — незамкнуте коло, а замість восьми мільярдів євро в економіку — "десь знайдемо гроші". Боюся, що може прогриміти неприємний скандал. Або, як мінімум, може постраждати репутація України, адже це зовні схоже на "кидок". Буду радий помилятися, але багато фактів вказують на цю подію. І так, якщо Укравтодор знайшов щось краще даної пропозиції від КНР, то непогано було б це побачити", — уклав Сергій Наумович.

Виходячи з презентованої концепції будівництва кільцевої дороги, проект буде дробитися на фрагменти і передаватися в роботу окремо, що, очевидно, робить неможливим реалізацію проекту одним великим інвестором.

Володимир Зеленський на ситуацію на даний момент ніяк не відреагував. У свою чергу, глава "Укравтодору" Олександр Кубраков в ході презентації проекту "КОД столиці" 12 серпня заявив журналістам: "Таких меморандумів було підписано багато. Меморандум — це меморандум. У меморандумі можна написати і 28 мільярдів доларів. Питання — наскільки це серйозно. Ось міжурядова угода — це серйозно, а меморандум — просто намір".

    Реклама на dsnews.ua