• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Укравтодор залучив на Лондонській біржі $700 млн на "Велике будівництво" доріг

Укравтодор вперше в історії під державні гарантії розмістив на Лондонській фондовій біржі євробонди на 700 млн доларів США. Серія бондів під назвою "Велике будівництво" дозволила залучити значні кошти для реалізації великих інфраструктурних проєктів, в тому числі в рамках однойменної програми Президента Володимира Зеленського.

Реклама на dsnews.ua

Про історичний вихід Укравтодору на міжнародні фінансові ринки повідомив у Facebook міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

"Серія бондів «Велике будівництво» отримала історично низьку ставку у порівнянні з попередніми українськими суверенними розміщеннями у доларах США – пише Кубраков. — В ході розміщення Укравтодор отримав заявок на майже 2,4 млрд доларів США, що більше ніж втричі перевищило запланований обсяг випуску, а тому продемонструвало значний інтерес з боку глобального фінансового ринку, підтвердило довіру до України як держави і до великих інфраструктурних проєктів, зокрема".

700 млн доларів США, залучені в результаті розміщення, отримані під 6,25% на термін 7 років.

Як зазначив міністр, залученню Укравтодором іноземних інвестицій під держгарантії передувала тривала підготовка, в якій брали участь Укравтодор, Міністерство інфраструктури, Міністерство фінансів, Національний банк України, а також Кабмін, Офіс президента і Верховна Рада України.

Загальні букранери і спільні лід-менеджери розміщення бондів «Велике будівництво» — J.P. Morgan і Dragon Capital, ко-менеджер — АТ "Укрексімбанк". Юридичні радники — White & Case LLP, Linklaters LLP, AVELLUM, Sayenko Kharenko. Фіскальний агент — The Bank of New York Mellon. Рейтингове агентство — S&P Global Ratings Europe Limited.

Нагадаємо, до кінця 2023 року в Україні планується відновити всю мережу державних доріг, що вимагає значних фінансових інвестицій. Про це раніше заявив заступник керівника Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко.

    Реклама на dsnews.ua