• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Уманський: ДФС проводить обшуки в Києві, тому що Банкова пообіцяла Мельнику посаду голови Бюро економічної безпеки

ДФС проводить обшуки і проводить "гучні" прес-конференції щодо справ у Києві, тому що голові служби Мельнику пообіцяли за це посаду глави Бюро економічної безпеки

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтервʼю "Українські новини" заявив політик Ігор Уманський, якого звільнили з посади міністра фінансів у 2020 році після того, як він викрив корупційні схеми у податковій і на митниці.

"Мельнику поставили задачу. Банкова визначила для обшуків ДФС, тому що цей орган підлягає ліквідації після ухваленого закону про Бюро економічної безпеки. Природно, там є живі люди, які хочуть себе убезпечити і продовжити працювати на хороших посадах. З огляду на, що Мельник подав документи на конкурс глави Бюро економічної безпеки, очевидно, існує домовленість — тиск на Кличка в обмін на крісло глави БЕБ", — пояснив політик.

Уманський переконаний, що обшуки в Києві — це тиск персонально на лідера "УДАРу" з метою усунути потенційного конкурента.

"Безумовно, сумнівів немає, що це виключно політичний тиск. Причому, це тиск не на місцеве самоврядування, а персонально на главу КМДА, мера Києва і лідера партії "УДАР" Віталія Кличка. Виглядає це, як цілий комплекс дій Банкової, спрямований на підготовку до дострокових президентських виборів і усунення потенційних політичних конкурентів, включаючи Кличка", — зазначив він.

Уманський також звернув увагу на те, що у ДФС не повинно бути доступу до матеріалів, щодо яких вони проводять обшуки.

"У мене взагалі питання: звідки у ДФС інформація по цим компаніям і по нібито порушенням, які там відбувалися? Інформацію вони можуть отримувати або через базу даних податкової, до якої у ДФС зараз немає доступу. Або працювати за матеріалами актів перевірок податкової, фіксації порушень і передачі в ДФС для реагування. Наскільки я розумію, ні першого, ні другого не було. І тут питання: як вони отримали доступ до інформації? Тому, в моєму розумінні всі маски-шоу, СБУ під дверима квартири Кличко, обшуки в Києві — це зачистка Банковою потенційного конкурента на виборах ", — підсумував Уманський.

Нагадаємо, низка експертів назвала обшуки в Києві тиском на Кличка з метою знизити його політичну вагу.

    Реклама на dsnews.ua