• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Знищення лайнера "МАУ": МЗС готується судитися з Іраном

Реклама на dsnews.ua
Україна може звернутися в Міжнародний суд ООН з-за знищення іранськими військовими літака "Міжнародні авіалінії України" в небі над Тегераном у січні

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Нам, безумовно, дуже потрібна серйозна юридична команда, тому що це буде дуже серйозний поєдинок, і з самого першого дня ми не виключаємо, готуємося до того, що раніше чи пізніше доведеться піти в суд ООН, і змусити іранську сторону погодитися на досудове врегулювання ми зможемо, лише сформувавши належну доказову базу. Чим сильніше база, тим більше шанси швидше домовитися", - сказав він.

Єнін зазначив, що Україна вже, принаймні, чотири рази відправляла ноти з пропозицією як можна раніше почати переговори.

"У той же час жодного формального відповіді ми не отримували, і про їх бажання говорити ми чуємо переважно з якихось інтерв'ю", - пояснив заступник голови МЗС.

Дипломат підкреслив, що метою переговорного механізму, базуючись на даних технічного розслідування, кримінального процесу, є встановити міжнародну відповідальність Ірану, домагатися не тільки вибачень, але і гарантій неповторення відповідних інцидентів в майбутньому, і отримати компенсації.

Нагадаємо, раніше Єнін заявляв, що іранська влада все ще не передали до Франції "чорні ящики" збитого літака. За його словами, Експертиза бортових самописців триватиме п'ять днів.

Як повідомляла "ДС", 29 червня Іран заявив, що передасть Франції "чорні ящики" літака "Міжнародних авіаліній України", який був збитий в небі над Тегераном.

Канада направить у Францію авіаційний експертів, які візьмуть участь у розшифровки "чорних скриньок" літака "МАУ". Також Франція запропонувала Україні направити експертів для участі у розшифровки бортових самописців збитого лайнера.

Держави, чиї громадяни стали жертвами знищення літака "МАУ", підписали меморандум про співпрацю в переговорах з Іраном щодо виплати компенсацій. Документ визначає Україну спікером, що означає, що саме Київ від імені групи буде вести переговори з Іраном.

Уряд Ірану погодилося виплатити компенсації сім'ям іноземних громадян, загиблих при катастрофі літака.

    Реклама на dsnews.ua