• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Управління БПЛА стало професій, готувати фахівців мають намір і в НАУ, — Луцький

У вересні, ректор Національного авіаційного університету Максим Луцький ініціював оновлення Національного класифікатору професій із тим, щоби в ньому з'явилися пілоти, випробовувачі та інструктори безпілотних літальних апаратів (БПЛА)

Реклама на dsnews.ua

Відповідну пропозицію на розгляд Мінекономіки підготували спеціалісти НАУ, повідомляє depo.ua.

Через місяць своїм наказом № 810 Мінекономіки внесло зміни до "Класифікатора професій ДК 003:2010" Національного класифікатора України. https://storage.7eminar.ua/content/gift_apps/Zminy_Klas_Profes.pdf

Таким чином, завдяки пропозиції НАУ, в Україні з'явилися нові авіаційні професії:

  • дистанційний командир безпілотного літального судна;
  • дистанційний пілот безпілотника;
  • дистанційний пілот-випробувач БПЛА;
  • дистанційний пілот-інструктор БПЛА.

За словами ректора НАУ Максима Луцького, нові професії — це наслідок стрімкого розвитку технологій, які працюють без втручання людини.

"Їх впровадження в цивільну авіацію у вигляді безпілотних авіаційних комплексів та систем відбулося вже давно, а відповідних професій у нас не було. Наразі є, і освітні заклади авіаційної галузі тепер можуть готувати таких фахівців", — сказав він.

Нагадаємо, цього року в НАУ зафіксували рекордне збільшення вступників на високотехнічні напрями підготовки. Зокрема, йдеться про спеціальність: "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології", "Мікро- та наносистемна техніка". Лідером рейтингу популярності серед абітурієнтів НАУ цього року став Факультет кібербезпеки, комп'ютерної та програмної інженерії.

    Реклама на dsnews.ua