• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

УПЦ МП вимагає, щоб Порошенко ветував закон про перейменування церкви

Реклама на dsnews.ua
В УПЦ МП заявили, що прийнятий Верховною Радою закон про перейменування церкви в Російську православну церкву в Україні дискримінує мільйони віруючих в Україні

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що законопроект №5309 про перейменування церкви порушує право на свободу віросповідання і дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України, передає "ДС" з посиланням на прес-службу УПЦ МП.

"Україна є світською державою, що робить неможливим встановлення на законодавчому рівні якихось переваг або обмежень для тих чи інших релігійних об'єднань. А примус української православної церкви до зміни свого найменування є нічим іншим, як втручанням в її діяльність, яка може призвести до непередбачуваних наслідків у суспільстві.", - зазначено в повідомленні.

У церкві заявили, що в цьому законопроекті не йдеться про української православної церкви, але з публічних заяв відомо про намір застосувати його до УПЦ МП в догоду "новоутвореного релігійного об'єднання "Православна церква України", яке хоче забрати собі це назва".

У прес-службі підкреслили, що українська православна церква є церквою українського народу, заснована собором української православної церквою і зареєстрована у відповідності з українським законодавством, а її центр знаходиться в Києві".

"Вважаємо цей закон антиконституційним і мають намір захищати свої права усіма законними способами. Звертаємося до Президента України застосувати до цього закону право вето ", - резюмували в церкві.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроект № 5309, який зобов'язує релігійні організації з центром в країні-агресора вказувати це в офіційний назві.

    Реклама на dsnews.ua