• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Уряд Шмигаля провалив законодавчу роботу. Рада прийняла лише 7% законопроєктів Кабміну

Реклама на dsnews.ua

Комітет виборців України проаналізував показники законодавчої роботи уряду Дениса Шмигаля у перші дев’ять місяців роботи і виявив, що Рада прийняла лише 7% законопроєктів уряду

Всього, за період із 5 березня по 30 листопада, урядом було подано до Верховної Ради 166 проєктів законів. Із них прийнято (стали діючими законами) – 12 проєктів, повідомляє "ДС" з посиланням на КВУ.

При цьому із 12 прийнятих урядових законів половина – це ратифікація угод, голосування за які часто є технічним питанням і має підтримку різних фракцій ВРУ.

Було прийнято урядові законопроєкти про забезпечення харчування військовослужбовців, щодо виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби, щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів.

КВУ прийшов до висновку, що показники успішності законодавчої роботи уряду Шмигаля є нижчими, ніж в уряді Олексія Гончарука. Урядом Гончарука за період із 29 серпня 2019 р. по 4 березня 2020 р. було подано 138 проєктів законів, 31 із яких або 22% стали діючими законами.

Також показники уряду  Шмигаля нижчі, ніж в уряду Володимира Гройсмана у перші дев’ять місяців роботи. За період із 15 квітня по 15 грудня 2016 року урядом було зареєстровано 200 проєктів законів, із яких було прийнято 60 проєктів або 30%.

"7% прийнятих урядових законів – це провал законодавчої роботи Кабінету міністрів. Але це питання не лише до уряду, але й до монобільшості, депутати якої часто підміняють собою роботу уряду. Зокрема, це проявилося під час пандемії коронавірусу, коли замість підтримки урядових документів Рада зосередилася на прийнятті власних законодавчих ініціатив. Такі низькі показники підтримки урядових законів є системною проблемою, яка не сприяє нормальній роботі ані уряду, ані Верховної Ради", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 26 листопада затвердив проєкт державного бюджету на 2021 рік до другого читання.

    Реклама на dsnews.ua