• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Уряд схвалив законопроєкт для розвитку Чорнобильського заповідника

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт для розвитку найбільшого в Україні заповідника у Чорнобильській зоні

Чорнобиль
Чорнобиль / Микита Олухович
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Кабміну, передає "ДС".

Законопроєкт передбачає внесення змін до ст. 3 Закону України "Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій".

Наразі ця стаття зобов’язує замовника будівництва централізованого сховища направляти 10% від загальної вартості будівництва на створення об’єктів соціального призначення у місті Славутич і на території Іванківської, Поліської селищних територіальних громад Вишгородського району Київської області.

Після схвалення законопроєкту Верховною Радою із цих 10% коштів:

  • 10% направлятиметься на розвиток Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника;
  • 90% — на створення об’єктів соцпризначення.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник займає близько 227 тис. га території Чорнобильської зони. Після радіоактивного забруднення ця територія поступово відновлюється. На сьогодні це місце є домівкою для 300 видів тварин, з яких 75 червонокнижних, 1,2 тисячі видів судинних рослин, 120 видів лишайників та 20 видів мохів. Тут мешкають понад 15 рисей, 8 вовчих зграй та найбільша у Європі популяція коней Пржевальського — 150 особин.

У КМУ зазначають, що додаткове фінансування стане суттєвою підтримкою реабілітації та розвитку унікальної природоохоронної території та дозволить направляти кошти на створення сучасної інфраструктури та розвиток науково-дослідного та туристичного потенціалу заповідника.

"Адже це унікальне місце для досліджень відновлення флори і фауни після радіоактивного забруднення та спостережень за тим, як зона відчуження перетворюється у зону відродження", — підсумували у Кабміні.

Як писала "ДС", Фонд державного майна вперше виставив на аукціон об'єкт у зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua