• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Уряд усунув перешкоди для зарахування дітей з ОПП на цілодобове навчання до спеціальних шкіл, - Сушко

Міністерство соцполітики скасувало постанову, яка передбачала проходження комісії для отримання дозволу на цілодобове навчання дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю в спеціальних школах

Павло Сушко
Павло Сушко
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова ТСК з розслідування порушення прав дитини, заступник керівника фракції "Слуга Народу" Павло Сушко. 

Відтепер діти будуть зараховуватися за наказом керівника закладу відповідно до вимог законодавства про заклад. Одночасно завантажуватимуться дані про причини й терміни перебування в закладі до єдиної інформаційної системи відповідно до нової постанови уряду №843.

"Нарешті можу написати про довгоочікувану новину для батьків дітей з ООП. Майже тиждень чекали оприлюднення прийнятого 4 серпня рішення КМУ. Ця боротьба тривала цілий рік! Але ми добилися справедливості! Порядок зарахування дітей на цілодобове перебування до всіх типів закладів змінено!

Попередній порядок, затверджений 586 Постановою, що передбачав отримання дозволів — скасовано.

Це дасть можливість провести збір повних даних про кількість дітей, зарахованих на цілодобове перебування, зʼясувати причини і в кожному випадку окремо, за можливості, сприяти вирішенню проблем, які стали причиною влаштування.

Нова постанова є сбалансованою з точки зору інтересів всіх учасників освітнього процесу і спрямована на те, щоб у закладах на цілодобовому перебуванні були діти, у яких в цьому є потреба. 

На відміну від попередньої постанови, вона поширюється на всі типи закладів і є дитиноорієнтованою, оскільки спрямована перш за все на виявлення причин знаходження дитини у закладі на цілодобовому перебуванні, а не створенні перепон для цього", — пояснив Сушко. 

Нагадаємо, напередодні у парламенті підбили підсумки за результатами піврічної діяльності Тимчасової слідчої комісії з розслідування випадків порушень прав дітей. ТСК, зокрема, констатувала, що система спецосвіти в Україні опинилася під загрозою знищення через наміри повного закриття до 2026 року всіх спецшкіл та навчально-реабілітаційних центрів, які мають пансіон. Депутати наголосили на підтримці процесу створення інклюзивного середовища, але виступили категорично проти знищення цілої системи спеціальної освіти, захищаючи право батьків самостійно обирати форму освіти для своєї дитини.

    Реклама на dsnews.ua