• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Уже дві справи": керівництво "Нафтогазу" звинуватили в державній зраді

Реклама на dsnews.ua

Щодо керівництва НАК "Нафтогаз України" порушено два кримінальних провадження, зокрема, за статтею "державна зрада".

Про це повідомив глава правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв в ефірі "Суспільного".

Зокрема, відповідаючи на питання ведучих про те, що проти керівництва "Нафтогазу" порушено одне провадження, Коболєв уточнив: "Уже два."

"Я отримав папір, де прямо написано, що керівництво "Нафтогазу" діяло в інтересах іноземних держав чи агентів іноземних держав. Це формулювання з точки зору кримінального кодексу потрапляє під статтю 111 — державна зрада", — розповів він.

Коболєв зазначив, що поки компанії не відкрили ще всіх деталей справи. "Нафтогаз" планує направити запит і дізнатися, що стало підставою для відкриття провадження.

Глава "Нафтогазу" також припустив, що звинувачення в державній зраді може бути політичним замовленням.

"Більшість карних справ подібного масштабу, які генеруються проти посадовців мого рівня повинні мати "зелене світло" на досить високому державному рівні. Інакше вони не працюють", — зазначив глава компанії.

Коболєв додав, що одночасно правоохоронці все ще не відкрили кримінальні справи про неповернення "Нафтогазу" грошей газорозподільними компаніями. Зокрема, за його словами, державні теплоелектроцентралі не розрахувалися з "Нафтогазом" майже на 100 млрд гривень, але кримінальної справи поки немає.

Як повідомляла "ДС", глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що у Державної служби аудиту за підсумками перевірки діяльності НАК зʼявилося три претензії. Йдеться про резерв сумнівної заборгованості, недотримання термінів виплати дивідендів та обсяги газу, який переданий іншим компаніям.

    Реклама на dsnews.ua