• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

В бюджеті-2021 "катастрофічно мало" грошей на кібербезпеку, — Федоров

Реклама на dsnews.ua

Віцепремʼєр-міністр Михайло Федоров назвав фінансування цифрової трансформації і кібербезпеки в державному бюджеті на 2021 рік "катастрофічно недостатнім"

Про це Федоров заявив під час онлайн-конференції "Цифрова трансформація держави: перспективи та ризики кібербезпеки", передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми вивчали міжнародний досвід: наприклад, Норвегія, Данія, Естонія витрачають від 1% до 4% від загального бюджету країни на напрям цифрової трансформації, куди також входить і напрям кібербезпеки. У нашій країні сьогодні в бюджеті, який уже внесено до Верховної Ради, це 0,15%, і це катастрофічно мало для однієї з найбільш пріоритетних галузей цифрової економіки", — заявив віцепремʼєр.

Проте, зазначив він, це вже досягнення порівняно з минулим роком, коли виділили лише декілька десятків мільйонів гривень.

"Напрям кіберзахисту і "кібер-" загалом стає для нас пріоритетним. За цей рік ми змогли побудувати базові інфраструктурні речі — запустили портал One Stop Shop для держпослуг, запустили мобільний застосунок. Мільйони користувачів — індикатор того, що ми рухаємося в правильному напрямку, у 2021-2023 рр. кіберзахист буде нашим пріоритетом", — наголосив Михайло Федоров.

На його думку, Україні необхідно сформувати стратегію розвитку цифрової економіки, щоб зробити "стрибок" в економічному розвитку.

Федоров також наголосив, що необхідно інвестувати у сферу освіти і науки в частині роботи з ІТ та цифровими рішеннями, оскільки складно розвивати будь-яку галузь без достатньої кількості профільних фахівців.

Як писала "ДС", Міністерство цифрової трансформації планує в жовтні запустити низку нових функцій і сервісів у мобільному додатку "Дія".

    Реклама на dsnews.ua