• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В бюджеті-2021 не вистачить грошей на вакцинацію і лікування COVID-19 , — НСЗУ

Реклама на dsnews.ua

Коштів, які закладені у державному бюджеті-2021, недостатньо для вакцинації і лікування українців від COVID-19

Про це йдеться в заяві Національної служби здоровʼя України, повідомляє "ДС".

В НСЗУ розповіли, що у новому бюджеті на 2021 рік на охорону здоров’я на Програму медичних гарантій 2021 мають намір виділити 123 млрд грн.

"НСЗУ розуміє, що в умовах пандемії економіка переживає значний спад. Але за умови виділення 123 мільярдів на ПМГ 2021 не буде коштів на кілька дуже важливих для країни та громадян речей", йдеться в заяві.

Так, у запропонованому бюджеті на 123 млрд на лікування пацієнтів з COVID-19 на весь рік передбачено лише 14,5 млрд грн.

"Зважаючи на динаміку захворюваності і зростання навантаженості на систему, вже у другому кварталі нам доведеться в десять разів зменшити видатки на лікування пацієнтів з COVID-19. І відмовитися від доплат лікарям за роботу з такими пацієнтами", — розповіли в Нацслужбі здоровʼя.

Крім того підкреслюєься, що аби подолати пандемію, потрібно закладати кошти не лише на лікування, а і на запобігання інфікуванню.

"Найбільш надійний метод — це вакцинація. У бюджеті обсягом 123 млрд у Програмі медичних гарантій 2021 не достатньо коштів для підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та вакцинацію від COVID-19. Це питання національної безпеки. Уряди США, Німеччини на ще багатьох країн уже готуються до масштабного проекту вакцинації. І з боку України буде відповідальним та виваженим кроком — виділити на це кошти та забезпечити громадян захистом від хвороби". – заявили в НСЗУ.

Також підкреслюється, що бюджет у 123 млрд не дозволить НСЗУ запровадити доплати за досягнення індикаторів якості для первинної та екстреної допомоги. Також НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам.

Як повідомляла "ДС", міністр охорони здоровʼя Максим Степанов 30 листопада повідомив, що у міністерстві запропонували парламенту свій варіант держбюджету, який передбачає підвищення заробітних плат медичних працівників.

    Реклама на dsnews.ua