• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У Дніпрі СБУ виявила конверцентр з щомісячним обігом у півмільярда гривень (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Служба безпеки України блокувала в Дніпрі діяльність конвертаційного центру з оборотом 500 мільйонів гривень щомісяця

Про це йдеться в повідомленні пресцентру СБУ, передає "ДС".

За попередніми даними слідства, організатори "конверту" проводили незаконні фінансові операції на території Вінницької, Одеської, Дніпропетровської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Київської та Запорізької областей.

За замовленням "клієнтів", в тому числі представників державних підприємств, ділки переводили кошти в готівку для мінімізації податкових платежів і виведення коштів у тіньовий оборот. Також фігуранти надавали "послуги" з легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Для цього вони використовували низку підконтрольних комерційних структур, у тому числі за кордоном. За кожну незаконну угоду організатори схеми отримували відсоток, який залежав від суми угоди.

"Під час обшуків за місцем проживання та в автомобілях фігурантів правоохоронці виявили кілька сотень печаток фіктивних підприємств, комп'ютерну техніку, флеш-носії та мобільні телефони з доказами протиправної діяльності, а також більше мільйона готівки в гривневому еквіваленті", — йдеться в повідомленні.

В рамках кримінального провадження щодо ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності винних осіб. Приймаються заходи для накладення арештів на вилучене майно, блокування рахунків фіктивних структур і відшкодування збитків державі.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України викрила в Донецькій області схему підпільного збуту підакцизної продукції вітчизняного і зарубіжного виробництва.

    Реклама на dsnews.ua