• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

В ЄС пояснили, чого буде коштувати Україні нестворення антикорупційного суду

Реклама на dsnews.ua
Без антикорупційного суду Україна не отримає макрофінансову допомогу від своїх західних партнерів

Про це "Укрінформу" заявив депутат Європарламенту від Польщі Міхал Боні, передає "ДС".

"Для продовження отримання фінансової допомоги Україна повинна створити відповідний антикорупційний суд, як рекомендує Венеціанська комісія і неодноразово закликав Європейський Союз. Україна буде втрачати свій дорогоцінний час і гроші, поки не вирішить цю проблему", - переконаний він.

Він нагадав, що позиція ЄС у цьому питанні також відображена у нещодавньому рішенні Єврокомісії призупинити виділення третього траншу макрофінансової допомоги з-за погіршення ситуації на антикорупційному фронті.

Боні висловив стурбованість розвитком ситуації в Україні сьогодні: "Одна з найбільш важливих проблем країни - корупція".

Політик підкреслив, що корупція послаблює державу, підриває його позиції на міжнародній арені, а також, що найголовніше, має негативні наслідки для своїх громадян.

"Державні кошти, які потрапляють у кишені корупціонерів, негайно повинні бути спрямовані на потреби всього суспільства і на розвиток України", - зазначив польський політик.

Він нагадав, що ЄС чітко заявив про необхідність системного вирішення проблеми корупції, що вимагає незалежності, функціональної здатності та повної ефективності антикорупційних інституцій.

"Створення Національного антикорупційного бюро було важливим кроком для подолання корупції і сигналом, що українське керівництво справді прагне реформувати країну", - заявив Боні, який входить в парламентську Групу друзів європейської України.

Але, як зазначив парламентарій, останні дії керівництва України поставили такі наміри під питання.

"НАБУ повинна мати необхідний рівень незалежності. Спроба керівництва підкорити керівника НАБУ підірве незалежність інституції і призведе до неможливості виконання завдань", - переконаний Боні.

Він додав, що НАБУ повинно також мати повний оперативний потенціал та належні правові основи.

"Керівництво повинно пам'ятати, що суспільство покладає на нього відповідальність за успіх у боротьбі з корупцією. Це є ключовою вимогою українського суспільства. І Європа зовсім це підтримує", - підкреслив депутат Європарламенту.

Нагадаємо, 8 грудня президент України Петро Порошенко, роздратований повільністю Верховної Ради, пообіцяв незабаром внести до парламенту свій законопроект про Вищу антикорупційному суді.

    Реклама на dsnews.ua