• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У "ЄС" вимагають від Гончарука та Разумкова розтлумачити слова Верещук про НАТО

Реклама на dsnews.ua
Нардепи від "Євросолідарності" звернулися до прем'єра Олексію Гончаруку і спікеру парламенту Дмитру Разумкову з вимогою прокоментувати висловлювання представника Кабміну в Раді Ірини Верещук про те, що Україні слід почекати зі вступом НАТО

Про це повідомляє прес-служба політсили у Facebook, інформує "ДС".

"Фракція ЄС нагадує, що невід'ємною частиною Конституції України визначено незворотність європейського та євроатлантичного курсу України. Тому будь-які публічні заклики до ревізію курсу України на набуття членства в НАТО або відстрочення цих планів фактично є закликом не виконувати Конституцію України", - зазначено в повідомленні.

У заяві також зазначено, що занепокоєння депутатів викликає і те, що озвучена Верещук позиція була висловлена саме представником уряду в парламенті, і представлена як перспективна лінія по зміні зовнішньополітичного курсу держави.

Звернення підписали 13 народних депутатів фракції .

Прес-служба Кабміну, коментуючи висловлювання Верещук, повідомила, що стратегічний курс України в Євросоюз і НАТО закріплений в Конституції України і залишається незмінним, але процес інтеграції ускладнюється через збройного конфлікту на сході країни. В уряді уточнили, що багато чого залежить і від України, так як вона буде реальним кандидатом на членство в НАТО лише за умови серйозного прогресу в реформах: успішного подолання корупції, забезпечення належного управління, прозорості, дотримання прав людини і гендерної рівності, реформування кримінального правосуддя, судової реформи.

Нагадаємо, раніше нардеп фракції "Слуга народу", представник президента в Кабміні Ірина Верещук засумнівалася в реальності шансів вступу України в НАТО. Заява Верещук піддала ґрунтовній критиці екс-міністр у справах ветеранів. народний депутат Ірина Фриз.

    Реклама на dsnews.ua