• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Євросоюзі підтвердили, що безвіз можуть скасувати, але зараз це питання не розглядається

Європейський союз в даний час не розглядає можливість скасування безвізового режиму для України, хоча цей варіант теоретично можливий через неповне виконання країною критеріїв безвіза

Реклама на dsnews.ua

Таку заяву зробила глава групи підтримки України в Єврокомісії, заступник генерального директорату з питань сусідства та розширення ЄК Катаріна Матернова, повідомляє "ДС" з посиланням на "Українську правду".

"Відповім прямо: безвіз є заслуженим для України, він також є результатом того, що Україна вибрала європейське майбутнє. А значить, візова лібералізація є хорошим прикладом і стимулом для інших країн з аналогічним прагненням", — сказала Матернова.

Водночас, за її словами, теоретично варіант зі скасуванням безвізу можливий.

"Ми будемо і надалі моніторити антикорупційні критерії по" механізму призупинення безвізу", що включає безперервне виконання індикаторів лібералізації і рекомендацій", — сказала глава групи підтримки України в Єврокомісії.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що ряд країн ЄС виступив за скасування "безвіза" з Україною.

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина заявила, що подібні повідомлення не відповідають дійсності.

Пізніше президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр спростував чутки про те, що Україна та інші країни можуть втратити безвізовий режим з Євросоюзом.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua