• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Держкомтелерадіо пояснили, за яких умов дозволяють ввозити російські книжки

Реклама на dsnews.ua

Цілковите припинення або обмеження ввезення на територію України російських книжок можливе лише після ухвалення закону, який передбачав би відповідне ембарго

Про це йдеться у заяві Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення, передає "ДС". 

"Останнім часом в соціальних мережах та інтернет-ЗМІ поширюється інформація про начебто перевищення повноважень Держкомтелерадіо України щодо видачі дозволів на ввезення книжкової продукції з РФ. Мусимо ще раз наголосити: Держкомтелерадіо як центральний орган виконавчої влади діє відповідно до функцій, визначених державою, і виконує завдання відповідно до чинного законодавства України", — кажуть у комітеті.

Як зазначається, видача дозволів на ввезення на територію України книжкової продукції з Росії відбувається відповідно до закону, ухваленого наприкінці 2016 року. Він передбачає, що дозволи на ввезення не надаються винятково книжкам антиукраїнського змісту, а також таким, що містять пропаганду на користь держави-агресора.

"За весь час дії цього закону та, відповідно, функціонування дозвільної системи легальним шляхом в Україну не потрапила жодна книжка антиукраїнського змісту, а обсяг книжкових видань, завезених із РФ, порівняно з 2011 роком скоротився в 12 разів", — наголосили у Держкомтелерадіо.

За чотири роки комітет дозволив ввезти в Україну 31 тис. найменувань книжок з Росії. Більшість з них — твори світової класики, дитяча та науково-популярна література. Частину дозволів видано на ввезення в Україну україномовних книг українських видавництв, надрукованих в РФ.  

"Нагадаємо також, що протягом 2017-2020 років Держкомтелерадіо надав 4274 відмови імпортерам на ввезення книжкової продукції з РФ. Більшість відмов стосувалася подачі неповного пакету документів заявниками, а в 274 випадках – антиукраїнського змісту, виявленого у виданнях. Отже в Україну не дали ввезти майже півтора мільйони примірників антиукраїнських видань", — кажуть у комітеті.

Крім того, за ініціативою Держкомтелерадіо РНБО запровадила санкції щодо девʼяти російських видавництв, які найбільше відзначилися випуском антиукраїнської літератури. Це майже вдвічі зменшило обсяги надходження на український ринок видавничої продукції з території Росії.

"Кількість виданих дозволів не відображає картини реально ввезених в Україну книжок. Значна частина отриманих дозволів залишаються нереалізованими, а заявлена кількість запланованих до ввезення примірників видань у більшості випадків перевищує кількість реально ввезених. Імпортери це роблять свідомо, так би мовити "про запас", — додали у відомстві.

Протягом 2017-2019 років дозволи, які передбачають ввезення на митну територію України видавничої продукції 59 російських, пʼяти українських, одного молдовського та одного білоруського видавництв, отримували 20 суб’єктів господарювання. Станом на 1 січня 2021 року цією діяльністю займається лише шість імпортерів.

"Цілковите припинення або обмеження ввезення на територію України російських книжок, про що зараз знову дискутується у суспільстві, можливе лише шляхом ухвалення відповідного закону, який передбачав би ембарго на ввезення російських книжок", — зазначають у Держкомтелерадіо.

Як писала "ДС", комітет не надав дозвіл на ввезення трьох дитячих книг, які містили пропаганду держави-агресора Росії.

    Реклама на dsnews.ua