• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Держспецзв'язку поскаржилися на активізацію хакерських атак: також страждав сайт НАБУ

Реклама на dsnews.ua

У період з 30 грудня 2020 року по 5 січня 2021 року система захищеного доступу державних органів до інтернету заблокувала 16 DDoS-атак на сайти НАБУ і Держспецзвʼязку

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Державної служби спеціального звʼязку та захисту інформації України, передає "ДС".

"Система захищеного доступу державних органів до мережі інтернет заблокувала 76 328 атак різних видів, що на 32% більше, ніж на попередньому тижні. Переважна більшість — це мережеві атаки прикладного рівня (99%). Також зафіксовано і заблоковано 16 DDoS-атак, зокрема на вебресурси НАБУ і Держспецзвʼязку", — вказується у повідомленні.

Зазначається, що система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та обʼєктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксувала 5 055 047 підозрілих подій, що на 17% більше, ніж попереднього тижня.

Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується спроб викрадення інформації (38%), мережевого сканування (27%), спроб отримання прав користувача (13%) та спроб отримання прав адміністратора (12%).

Урядова команда реагування на компʼютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала та опрацювала 3 133 кіберінциденти (на 5% більше, ніж попереднього тижня).

Нагадаємо, у грудні 2020 року Україна посіла 25 місце в Національному індексі кібербезпеки, який був складений естонською Академією електронного урядування. Роком раніше Україна займала в цьому рейтингу 29 місце.

    Реклама на dsnews.ua