• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

В ГУР сказали, чому Росія не обмінювала полонених п'ять місяців

Затягування Росією процесу обміну полоненими є частиною інформаційно-психологічної війни проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Росія активізувала, зокрема інформаційно-психологічні операції проти України, в тому числі використовуючи навіть таку чутливу, емоційну тему – питання полонених, намагаючись використовувати полонених у своїх пропагандистських цілях, намагаючись тиснути на родичів наших захисників, які чекають на своїх рідних, робити різноманітні вкиди, дискредитації, в тому числі воєнно-політичного керівництва", – сказав Юсов.

Він зазначив, що обмін є "взаємним процесом".

"У Росії також є родичі, які пробують, наскільки це можливо в умовах диктатури, ставити питання і вимагати повернення своїх чоловіків. Пауза затягнулася, і агресор мусив щось демонструвати. Україна кожного разу публічно повідомляла: "Ми готові віддавати російських військовополонених з України, але тільки в обмін на повернення своїх". Ось цей час настав", – сказав Юсов.

Він висловив сподівання, що РФ надалі не буде перешкоджати проведенню нових обмінів.

Щодо ролі ОАЕ у вчорашньому обміні, то Юсов зазначив, що про це "зараз детально говорити не будемо".

Юсов також запевнив, що робота по поверненню захисників "Азовсталі" з полону триває.

"Це не секрет, що російська пропаганда демонізує, зокрема, захисників "Азовсталі". І, звичайно, ми це враховуємо. І під час реалізації і ведення переговорного процесу, і в цілому роботи Координаційного штабу. Тому під час попередніх обмінів вдавалося результативно повертати і в тому числі захисників "Азовсталі". В цілому кожен п’ятий із захисників "Азовсталі" вже повернувся додому. Так, роботи ще дуже багато, вона обов’язково завершиться, і буде доведена до кінця", – сказа він.

Нагадаємо, попередній обмін полоненими відбувся 7 серпня 2023 року.

Як повідомляла "ДС", 3 січня відбувся обмін військовополоненими. Додому повернулися більше 200 українців, серед яких були як військові, так і цивільні. У перемовинах про обмін брали участь представники ОАЕ.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua