• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Кабміні розповіли про двох варіантах введення миротворців на Донбас

Реклама на dsnews.ua
На Донбас може бути введений миротворчий контингент під егідою ООН, так і по лінії ОБСЄ

Про це заявив віце-прем'єр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Можливо введення миротворців в ситуації, коли ми маємо сьогодні гібридну війну на Сході України, я б сказав, що ймовірність введення миротворців може бути у двох варіантах. Варіант більш відомий світові - це миротворці ООН, але для цього потрібно відповідне рішення Радбезу ООН і спочатку призначення оціночної місії ООН, яка б змогла оцінити і далі рапортувати в ООН наслідки місії для прийняття такого рішення", - сказав він.

Другий варіант, за його словами, - це контингент ОБСЄ.

"В положеннях про ОБСЄ існує ймовірність введення контингенту миротворців ОБСЄ. Такого в світі ніколи не робилося, але юридично така можливість існує, особливо у зв'язку з тим, що є міжнародний збройний конфлікт між Росією і Україною. ОБСЄ може прийняти таке рішення шляхом консенсусу мінус два. То є дві сторони конфлікту не приймають рішення у такому голосуванні. Це поки безпрецедентна ідея, її до цього не було. Сьогодні ми маємо гібридну війну, відповідно, не може бути стандартних рішень", - сказав він.

Як повідомляла "ДС", посол Франції Етьєн де Понсен заявив, що учасники переговорів по врегулюванню ситуації на Донбасі зараз концентруються на існуючих форматах. А ставлення до ідеї розміщення миротворців він оцінив як "скептичне".

    Реклама на dsnews.ua