• USD 27.4
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Кабміні сказали, що чекає на чиновників, котрі провалили іспит із державної мови

Українські чиновники, які з першого разу не зможуть скласти іспит на знання державної мови, отримають можливість для перездачі

Олег Немчінов
Олег Немчінов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр Кабміну Олег Немчінов в ефірі каналу "Україна 24", передає "ДС".

"Закон один для всіх — чи працює людина, чи претендує на посаду в секретаріаті Кабміну, чи це місцева адміністрація. Є можливість протягом 4 місяців перездати це тестування. Єдиний момент, про який ми зараз говоримо, це внесення змін до законодавства, які були ініційовані окремими депутатами, що стосуються визнання сертифікатів, які видавалися в 2018 році і прирівнювання їх посвідчень, які будуть видаватися при новому тестуванні, а також можливих варіантів тестування для переможців конкурсів, а не для всіх учасників, щоби не завантажувати систему", — сказав Немчінов.

За його словами, подібна норма вже існувала, але володіння державною мовою не вимагало документального підтвердження.

"Звичайно, така норма була присутня, не було вимоги щодо підтвердження цього рівня у вигляді свідоцтв, які зараз будуть видаватися за підсумками проведення тестування. Така норма існувала ще й стосовно деяких категорій посад, де є визначення іноземної мови, але більшість фахівців його не проходять або не показують необхідний рівень", — сказав чиновник.

Міністр запевняє, що корупційна складова при проходженні тестів — виключена.

"В даному випадку не передбачається контакт претендента на знання мови з людиною, яка визначає цей рівень", — пояснив він.

Нагадаємо, в понеділок, 19 липня, під час першої сесії мовного іспиту для чиновників стався технічний збій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua