• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Кабміні замислилися над створенням в Україні центрів культурних послуг

Реклама на dsnews.ua

Міністерство культури та інформаційної політики виступило з ініціативою створення культурних центрів у обʼєднаних територіальних громадах

Про це заступник міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода сказав у середу, 9 вересня, під час публічного обговорення "Культура в умовах децентралізації", передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

«В умовах децентралізації краще за самі громади розвивати питання культури, традицій не можуть інші органи. Тому основний акцент і в повноваженнях, і в ресурсах буде робитися на підтримку громад, які мають бути першими осередками, першими тими культурними стільниками, де формується і культура, і там же – основна інфраструктура, яка забезпечує надання отих послуг, які, можливо, будуть іти через ці культурні центри» – зазначив Негода.

У цьому контексті він відзначив ініціативу Міністерства культури та інформаційної політики щодо створення культурних центрів.

«Оскільки протягом останніх років ми багато говоримо про центри надання адміністративних послуг, то потрібно, щоб у нас з’явилися й центри надання культурних послуг. Тому що навіть перелік об’єктів, який на сьогодні є, наприклад, у сільській громаді, які розкидані в різних місцях, означає, що ця інфраструктура не досить ефективно використовується», – зауважив урядовець.

Як повідомлялось, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час публічного обговорення "Культура в умовах децентралізації" заявив, що відомство пропонує у проєкті Державного бюджету на 2021 рік збільшити фінансування сфери культури на 50%.

    Реклама на dsnews.ua