• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

В Комітеті ПАРЄ визнали РПЦ розпалювачкою війни

Комітет з юридичних питань ПАРЄ підтримав правки української делегації в резолюцію щодо смерті Олексія Навального і засудження тоталітарного режиму в Росії, які стосуються визнання Російської православної церкви інструментом розпалювання війни

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила член української делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Щойно на юридичному комітеті ми одностайно підтримали поправки, за якими наш комітет визнав РПЦ продовженням тоталітарного режиму Путіна. РПЦ, підтримуючи так звану священну війну проти України, проти загалом західного світу, фактично немає нічого спільного із свободою віросповідання та свободою вираження поглядів, гарантованими статтею 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права", — сказала Кравчук.

Також українські депутати внесли правки, які стосуються корінних народів Росії.

"Російська Федерація — це не лише тоталітарний режим, це також імперіалістичний та колоніальний режим, який є федерацією лише за формою. Багато корінних народів РФ є жертвами утисків і грубих порушень прав людини. Колонізовані народи зазнають насильницької русифікації, їхня національна автономія, мови та культури зазнають ерозії, їх позбавляють міжнародно визнаних прав, примушують брати участь в агресивній війні проти України", — йдеться у поправках.

Усі поправки мають бути схвалені під час розгляду в сесійній залі та внесені до основного тексту резолюції ПАРЄ про смерть російського опозиціонера Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Володимира Путіна. Документ винесуть на голосування ввечері 17 квітня.

Як повідомляла "ДС", Російська православна церква на Всесвітньому російському народному соборі проголосила війну в Україні "священною" та назвала її етапом боротьби росіян "проти Заходу, що впав у сатанізм".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua