• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

В Контактній групі підтримали Фокіна в питанні миротворців

Реклама на dsnews.ua

Миротворчий контингент ООН на Донбасі, в підтримку якого виступив заступник глави української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін, може вирішити частину проблем на Донбасі

Про це заявив член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Сама ідея не нова… Є поняття міжнародних тимчасових адміністрацій. Воно давно обговорюється, і Україна виступала з такою ініціативою з трибуни ООН. Це рішення блокується Росією, яка є членом Ради безпеки. Хоча, на мій погляд, це було б оптимальним варіантом — якщо ми не говоримо про військове звільнення, то хтось повинен створити перехідні умови для можливості проведення там виборів. Хтось повинен закрити кордон", — розповів Гармаш.

За його словами, згідно з Мінським угодами, Україна отримує кордон тільки після виборів, "але там ніде не написано, що міжнародні миротворці не можуть отримати його раніше, щоб провести вибори".

При цьому учасник переговорів підкреслив, що ідея Фокіна є його приватною думкою, оскільки подібні рішення мають обговорюватися на рівні лідерів країн "нормандської четвірки" і Ради безпеки ООН.

Раніше заступник глави української делегації в ТКГ Вітольд Фокін заявив, що в ОРДЛО потрібно ввести миротворців ООН для проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

Нагадаємо, раніше 87-річний заступник глави делегації України в ТКГ Вітольд Фокін заявив, що до його думки не прислухаються, і він через місяць може покинути свій пост.

    Реклама на dsnews.ua