• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В Контактній групі відповіли на ідею Кравчука про "колективного Фокіна"

Реклама на dsnews.ua

Заміна Вітольду Фокіну в Тристоронній контактній групі навряд чи з'явиться, оскільки посаду створювали для нього, а створення групи "людей по Донбасу" виглядає безглуздою ініціативою

Про це заявив член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Посада першого заступника у нас була й раніше, її обіймав Олексій Резніков, і спеціально під Фокіна придумали посаду другого першого заступника. Зараз Фокін пішов і, як правильно сказав Леонід Макарович, незрозуміло, під які повноваження та функції створювалася ця посада. Я думаю, найімовірніше, цієї посади не буде", — сказав він.

Гармаш прокоментував ідею глави української делегації Леоніда Кравчука про створення групи "людей по Донбасу".

"Я дізнався про неї з повідомлень ЗМІ, не знаю, що думав Леонід Макарович, озвучуючи цю ідею. Хоча, коли він говорив "ми"- він говорив про групу людей, а не мав на увазі особисто себе. Я не бачу сенсу в такій групі,", — зазначив він.

Гармаш нагадав про те, що глава Офісу президента Андрій Єрмак називав Тристоронню контактну групу консультативним органом.

"І навіщо при одному консультативному органі створювати другий — мені не дуже зрозуміло, тим більше люди, яких називали ЗМІ, можуть викликати неоднозначну реакцію. Це буде "колективний Фокін", тому що багатьох з цих людей, які складали еліту Донецького регіону, можна притягати до відповідальності за те, що сталося у 2014 році. Якщо вони зараз зʼявляться в ТКГ, це не сприятиме ефективності її роботи", — сказав він.

Нагадаємо, 30 вересня президент Володимир Зеленський звільнив Вітольда Фокіна з посади першого заступника глави української делегації в ТКГ. Приводом послужило висловлювання Фокіна про те, що він не бачить доказів війни між Україною і Росією на Донбасі.

Рішення про введення нової людини замість Вітольда Фокіна до складу української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі буде приймати Леонід Кравчук, заявив глава ОПУ Єрмак.

Глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що в Контактній групи створять раду за участю вихідців з цього регіону, який буде напрацьовувати пропозиції для переговорів.

    Реклама на dsnews.ua