• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

У КСУ розкритикували указ Зеленського щодо відсторонення Тупицького і вимагають його скасувати

Реклама на dsnews.ua

Суддя Олександр Тупицький зобовʼязаний продовжувати виконувати свої службові обовʼязки відповідно до Конституції і закону "Про Конституційний Суд"

Про це йдеться у заяві Конституційного Суду, передає "ДС".

У суді вважають, що президент Володимир Зеленський вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив приписи ст.1, 6, 8, 19, 106, 147, 149, 153 Конституції України.

"З конституційно-правової точки зору указ президента України "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України" від 29 грудня 2020 року № 607/2020 є юридично нікчемним і не може підлягати виконанню, оскільки він виданий президентом України з перевищенням його конституційних повноважень, суперечить конституційним засадам організації державної влади в Україні, конституційним принципам діяльності Конституційного Суду України, посягає на конституційно-правовий статус судді Конституційного Суду України", — наголосили у КСУ.

У суді вважають, що цей указ фактично є протиправним втручанням у діяльність судді Конституційного Суду та перешкоджанням виконанню ним своїх службових обов’язків, що тягне за собою передбачену законом юридичну відповідальність.

"Виходячи з цього, суддя Конституційного Суду України О. Тупицький зобов’язаний продовжувати виконувати свої службові обов’язки відповідно до Конституції України та закону України "Про Конституційний Суд України", а президент України – негайно скасувати свій указ 607/2020 від 29 грудня 2020 року", — йдеться в заяві.

Як писала "ДС", 29 грудня президент Володимир Зеленський на два місяці відсторонив від виконання обовʼязків главу Конституційного Суду Олександра Тупицького.

    Реклама на dsnews.ua