• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В КСУ заявили про зрив засідання по "земельній справі" і натякнули на причетність Офісу президента, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Конституційний суд не зміг сьогодні розглянути справу про тлумачення статті Конституції про приналежність землі

Про це повідомило інформоване джерело видання "РБК-Україна", передає "ДС".

За словами джерела, двоє суддів сьогодні не прибули на засідання через хворобу, а ще двоє — залишили засідання, коли суд почав розглядати "земельну справу".

Суддя КСУ Ігор Сліденко підтвердив цю інформацію і заявив про зрив засідання.

"Тільки що частина суддів, орієнтованих на Офіс президента, зірвали засідання суду, тому суд сьогодні нічого не розглянув", — сказав він.

Нагадаємо, 5 листопада Конституційний суд України оголосив про перерву в розгляді цієї справи. Перерва оголошена у зв'язку з відсутністю кворуму.

Як повідомляла «ДС», в грудні 2019 року 46 нардепів направили до Конституційного суду подання про тлумачення частин 1 частини статті 13 та частини 1 статті 14 Конституції, в яких йдеться про право власності народу на землю.

Нагадаємо, раніше суддя Конституційного Суду Сергій Сас, передав ЗМІ проект рішення КСУ.

У документі, зокрема, говориться, що "земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси в межах її території, природні ресурси виключної (морської) економічної зони і континентального шельфу були визнані об'єктами права власності і основним національним багатством Українського народу як носія суверенітету і єдиного джерела влади ".

Також, в КСУ вважають, що суб'єктом права власності на землю є виключно громадяни України. Тобто, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території держави законно, не можуть бути суб'єктами права власності на українську землю. Те ж саме стосуються і іноземних юросіб, а також юридичних осіб України, заснованих іноземцями, іншими державами. Згідно з проектом рішення, міжнародні організації також не можуть бути суб'єктами права власності на українську землю.

    Реклама на dsnews.ua