• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Кулеби досі не знають, де затримані в Мінську українські волонтери

Реклама на dsnews.ua

Міністерство закордонних справ України поки не знає, де в Білорусі утримують Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва, яких 12 серпня затримали у Мінську

Про це розповів сьогодні на брифінгу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

За словами Кулеби, консул відвідав два найбільших місця для утримання, але не знайшов там українців. Офіційні органи влади не повідомляють про перебування громадян. Наразі консул продовжує їздити по СІЗО.

Міністерство закордонних справ вимагає надати інформацію про кількість затриманих українців з 9 по 12 серпня у Білорусі. Також МЗС вимагає назвати причини затримання та місця перебування Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва.

"Ми вимагаємо негайної зустрічі консула з цими затриманими, а також з іншими громадянами, якщо буде така інформація. Ми вимагаємо негайного та безумовного звільнення людей, щоб повернути їх в Україну", — наголосив Кулеба.

Наразі відомо, що проти українців відкрили кримінальну справу за статтею "Масові заворушення", яка передбачає від трьох до восьми років увʼязнення.

Крім того, вчора у помешканні українців у Мінську провели обшуки, зокрема вилучили ноутбук Рєуцького та паспорт Васильєва.

Як повідомляла "ДС", в Мінську 12 серпня затримали двох громадян України — волонтерів благодійної організації "Схід SOS" Костянтина Рєуцького і Євгена Васильєва. Згодом МЗС підтвердило затримання в Мінську двох громадян України. Місцеві силовики порушили проти українців кримінальні справи у звʼязку з масовими заворушеннями. За даними правозахисників, затримані жодним чином не повʼязані з подіями в Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua