• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У Литві розповіли, коли ЄС міг би оголосити Україну кандидатом на членство

Реклама на dsnews.ua

Євросоюз міг би оголосити Україну кандидатом у члени ЄС під час другого головування Литви в Раді Європейського Союзу, яке відбудеться в 2027 році

Про ініціативу колишнього литовського прем'єра Андрюса Кубілюса "Україна-2027" повідомив посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За його словами, основна мета ініціативи Кубілюса — об'єднати зусилля країн-членів ЄС для допомоги Україні у виконанні реформ і сприяти більш швидкому зростанню її економіки.

"Під час другого головування Литви в Раді ЄС, яке відбудеться в 2027 році, Європейський Союз вже міг би оголосити Україну кандидатом у ЄС", — сказав він.

Як пояснив Сарапінас, це б мобілізувало Україну для виконання подальших демократичних реформ.

"Без сумніву, це амбітний план. Щоб він здійснився, для України важливо закріпити успіхи і в подальшому рішуче виконувати реформи, а для ЄС — всіляко і послідовно підтримувати європейський вибір України", — додав він.

Також посол повідомив, що в середині 2021 року у Вільнюсі планується четверта конференція по реформам в Україні.

Нагадаємо, раніше депутат Європарламенту, експрем'єр Литви Андрюс Кубілюс заявив, що до 2030 року Україна може стати кандидатом на вступ до Євросоюзу.

    Реклама на dsnews.ua