• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Литві Тихановську визнали обраним президентом Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Сейм Литви ухвалив резолюцію, в якій лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська визнана "обраним білоруським народом лідером"

Резолюція була прийнята одноголосно, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

У резолюції вказувалося на "незаконне навʼязування Росією свого союзу з Білоруссю". Координаційна рада опозиції і його члени визнані "єдиними легітимними представниками білоруського народу".

Сейм Литви закликав міжнародне співтовариство підтримати вимогу опозиції Білорусі про проведення нових справедливих і прозорих виборів президента країни, а також надати білоруському народу і опозиції фінансову, політичну, економічну і т.д. допомогу для проведення таких виборів.

Де-факто президента Олександра Лукашенка в резолюції називають "нелегітимним", а його дії, спрямовані на зміцнення влади (в тому числі і домовленості з Росією), пропонують вважати "злочином проти білоруського народу".

Литовські депутати також просять ввести додаткові санкції проти Росії і представників "незаконного лідера" Лукашенка в разі, якщо ті спробують обмежити суверенітет Білорусі проти волі білоруського народу.

Як повідомляла "ДС", уряд Литви має намір полегшити умови вʼїзду в країну для громадян Білорусі, і погоджує документ, який дозволить видавати спеціальні 6-місячні візи.

    Реклама на dsnews.ua