• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

У травні десятки нардепів-прогульників залишаться без доплат: майже половина - "слуги"

Реклама на dsnews.ua
У травні 65 народних депутатів пропустили 30% і більше голосувань у Верховній Раді, в зв'язку з чим їм не будуть відшкодовані витрати на здійснення депутатської діяльності

Про це йдеться в повідомленні громадянської мережі "Опора", передає "ДС".

"У травні 65 депутатів пропустили більше 30% голосувань у парламенті, з них 29 - депутати фракції "Слуга народу", 10 - "Батьківщина", 7 - "Опозиційна платформа - За життя", 6 - "Голос", 5 - позафракційні, 5 - "Європейська Солідарність", 6 - "За майбутнє", 2 - "Довіра", - сказано в повідомленні.

Крім того, 100% голосувань пропустили Альона Шкрум, Анжеліка Лабунська, Валерій Дубіль, Віталій Данилов (всі - "Батьківщина"), Вадим Столар (ОПЗЖ), Віктор Балога ("За майбутнє"), Сергій Рудик (позафракційний), Володимир В'ятрович та Яна Зінкевич (обидва - "Європейська солідарність").

У відповідності з Постановою про фінансове забезпечення народних депутатів України, посадовий оклад одного народного обранця коливається від 10 до 12 прожиткових мінімумів (від 20 270 гривень до 24 324 гривень у 2020 році). Зарплата депутата, крім посадового окладу, включає ще надбавки і доплати (для депутатів, які мають наукову ступінь або почесне звання).

Згідно зі змінами до законодавства, відвідуваність народними депутатами пленарних засідань вимірюється участю їх у голосуваннях. Тобто, якщо депутат не голосує, то він не присутній на засіданнях. Обранцям, які пропустили більше 30% голосувань, не відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням ними депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць. Рішення по кожному депутату приймає Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради. Сума коштів дорівнює розміру місячної заробітної плати народного депутата і не підлягає оподаткуванню.

Як повідомляла "ДС", народні депутати почали прогулювати навіть онлайн-засідання парламентських Комітетів.

    Реклама на dsnews.ua