• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У МЗС назвали умову для отримання Україною ПДЧ в НАТО

Реклама на dsnews.ua
НАТО висунуло кілька вимог, за умови виконання яких може бути наданий План дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі

Про це розповів заступник міністра закордонних справ Єгор Божок в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Успіхи та прогрес на цьому напрямі ми розглядаємо як наш поступ до Плану дій щодо членства в НАТО, який давно вже перебуває на нашому горизонті. Питання надання Україні Плану дій щодо членства принципово узгоджено в НАТО вже давно, і на сьогоднішній день союзникам треба прийняти тільки тактичне рішення", - сказав чиновник.

За його словами, для надання ПДЧ Україні необхідно провести реформу сектора оборони. Мова йде, зокрема, про секторі розвідки, Міністерстві оборони, Збройних силах України та оборонно-промисловому комплексі.

"Ми, по суті, вже перевели наше оборонне відомство на стандарти НАТО. Нам залишається зробити ще кілька кроків з метою втілення в Генеральному штабі Збройних сил України так званої J-структури, яка властива всім країнам-членам НАТО. Але це вже більше технічне, ніж політичне питання. Політичні кроки вже були зроблені: відповідний закон прийнятий, президент його підписав, тобто тут ми дійсно маємо серйозний прогрес", - додав Божок.

Як повідомляла "ДС", раніше генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Україні немає сенсу подавати нову заявку на надання ПДЧ в НАТО.

    Реклама на dsnews.ua